Illetve sok kérdés, amelyekből aztán egy lesz.
A manyupok államosítása, illetve a 24%-os nyugdíjjárulék adóvá minősítése után a következő a helyzet: az emberek háborognak (már aki tisztában van olyan dolgokkal, mint manyup, nyugdíjjárulék, mindezek hatása a jövendőbeli nyugdíjra - a háborgást elég sok blogon meg lehet találni), a külföld Argentínával példálózik, ami - lássuk be - egyáltalán nem dicséretet jelent, Brüsszel is összevonta már a szemöldökét. Szóval mindenki ideges, a zemberek, a külföld, de a piac is. Matolcsy közben azzal turnézza végig a fél sajtót, hogy februárban olyan struktúrális reformokat jelentenek be, amelyek érintik pl. a járulékrendszert is, és kb. 6-800 milliárd pluszt hoznak az államnak. Nos, én a következőekre lennék kíváncsi:
1. Miért februárban jelentik be az intézkedéseket, miközben mindenki most ideges? (És lehetett is tudni, hogy mindenki ideges lesz).
2. Másrészt a január elsejei dátum nem volna-e alkalmasabb a változtatások bevezetésére? Ha a februári intézkedési terv már most készen áll és csak bejelentésre vár, még idén keresztül tudnák nyomni az OGY-n, és pár hónappal hamarabb léphetnének életbe.
3. Ha nem jelentik be most az intézkedések pontos mibenlétét, vajon miért jelentik be három hónappal előbb, hogy lesznek ilyen jellegű intézkedések? A kormányra eddig nem voltak jellemzők a három hónapos távlati tervek.
4. A jövő évi költségvetésben kalkuláltak-e ezzel a kiadáscsökentéssel?
5. Ha igen, akkor miért élik fel szinte azonnal a nyugdíjbefizetéseket? Ha nem, miért nem?
Mindezen kérdések után én tényleg csak egy dologra lennék nagyon kíváncsi:
Nem lehet, hogy ez a februári intézkedéscsomat egyszerűen csak egy blöff?
Az utolsó 100 komment: