Vantara azért érdemli meg a figyelmet, mert nem élt a manapság olyan jól bevált automatikus tagadás eszközével, nem tagadta le kapásból, hogy bármi is történt volna, hanem megmondta kerek perec, hogy igen, az aláírásgyűjtő ívek ott voltak az iskolában. Pedig az, aki bevitte ezeket az iskolába ugyanúgy a Fidesz színeiben politizál, mint Vantara. Egyúttal azonnali vizsgálatot is ígért. Őszintén szólva eddig azt sem tudtam, hogy létezik ez az ember, de most nagyon a szívembe zár... hát, mondjuk, hogy ...om majd talán, mert ki tudja mi lesz még abból a vizsgálatból. Ami meg a konkrét esetet illeti, ez inkább a népszavazás elleni kampány része, mintsem valódi ügy, ha meg valódi ügy, akkor baj van a szabályozással.
Hát azért baj, mert a jelenlegi szabályozás szerint az iskola - sőt mindenféle oktatási intézmény - politikamentes terület kell hogy legyen. Ez rendben is van, a gyerekek a napi adagot úgyis megkapják otthon. Ez a szabályozás tehát a gyerekek érdekeit védi.
De miért kell a tanári szobának is politikamentesnek lennie? Tényleg komolyan azt gondolja valaki, hogy a tanári szobákban egy szó sem esik politikáról? Ugye nem. A problémák akkor kezdődnek, ha az iskolai politizálás eléri a gyerekeket is, ehhez viszont nem kell az, hogy egy adott iskolában megjelenjen egy politikus. Ha egy tanár elég hülye, akkor beviszi a politikát az órára, és akkor valószínűleg megkapja a magáét. (Ezt tényleg csak remélem, mert tudni nem tudom.)
Szóval, ha egy nyugdíjasotthonban, vagy bárhol lehet aláírásokat gyűjteni, akkor szerintem lehet egy iskola tanárijában is, egy olyan napon meg pláne lehet, amikor az iskolában nincs is tanítás.
Ehhez kapcsolódó gondolat még, hogy ez a szabályozás egy kalap alá veszi az alsó-, és középfokú intézményeket a felsőfokúakkal. Konkrétan az állami egyetemekre gondolok (ha jól tudom főiskolák már hivatalosan nincsenek). Itt viszont a politikának direkt kötelessége lenne megjelenni. Na nem egy folyamatos agit-proppal, hogy egy ilyen régi kifejezést használjak, hanem fórumokkal, vitákkal, beszélgetésekkel. És ezt a jelenlegi szabályozás tulajdonképpen tiltja, ami egetverő baromság. Azért ne féltsük már annyira az egyetemistákat, mert elviekben ekkorra már mindenkinek kialakult világképpel kell rendelkeznie.
Persze azért vannak kivételek, hiszen a Közgázon vannak időnként viták, vagy fórumok, de én úgy gondolom, hogy nem kellene az egyetemeket félteni a kampányidőszak alatt sem.