Gondolom kevesen vannak, akik nem tudják, hogy mi történt szombaton a Ferencváros - Diósgyőr elnevezésű labdarúgó mérkőzésnek nevezett eseményen. Ha akad még ilyen, akkor itt tájékozódhat.
Aztán azóta persze zajlik az élet, elhatárolódik mindenki, hirtelen Draskovicsnak is eszébe jutott, hogy tenni kéne valamit, mintha eddig nem szedtek volna szét stadionokat, meg vonatokat, meg fél városrészeket kisebb-nagyobb rendszerességgel. Arról nem is beszélve, hogy amikor utoljára voltam focimeccsen (Fradi meccs, még az NBII-ben), hihetetlen mértékben gazdagodott a káromkodási szókincsem, illetve hihetetlen dolgokat tudtam meg a zsidókról, a cigányokról, Gyurcsányról és az Mszp-ről, valamint Orbánról és a Fideszről.
Aztán persze a blog.hu-n is rengetegen énekeltek a dologról, úgyhogy én tenném meg, hiszen ez a nóta már baromi régi, új hangot nem nagyon lehet már hozzátenni, kánonba beszállni, vagy refrént ismételgetni pedig nem akarok.
Ellenben dalolt egyet Szabados Gábor, az NSO sportközgazdásza is, akinek én egyébként kifejezetten szeretem az írásait, de nem ez a lényeg, hanem az a mondat, amely a linkelt írásában található. Ez ni:
A magyar jogalkotás és jogalkalmazás még nem jutott el az érettség azon fokára, hogy a jogokat ne csak kiterjeszteni, hanem megfelelő helyeken szigorúan visszavonni is tudja.
Aztán persze Szabados is úgy folytatja, hogy ez nem sportspecifikus probléma, hanem a köz-, vagy mindennapi élet számtalan jelensége is erre vezethető vissza.
S valóban ez egy olyan mondat, amelyből levezethető számtalan olyan probléma, amely megkeseríti az életünket. De hogy jön ide az Szdsz?
Anno, amikor az Szdsz szétesett, rengeteg elemzés, latolgatás, stb. jelent meg az újságokban, ill. a blogoszférában is, a történtek lehetséges okairól. Hát kár volt. Elég lett volna ezt az egy mondatot leírni. Hiszen itt nem csak a jogalkotásról és jogalkalmazásról lehetne szó, hanem úgy gondolom, hogy a fenti mondatba abszolút beleillik a liberalizmus kifejezés is, ti. a magyar liberalizmus (Szdsz) még nem jutott el az érettség azon fokára... stb.
Úgyhogy hiába agyal azon Kuncze, hogy szükség lenne egy új liberális pártra Magyarországon, hiába próbálnak meg összefogást sürgetni, nem jöttek még rá, hogy nem a liberalizmussal van igazából baj, hanem annak magyarországi formájával, amely csak és kizárólag a jogok kiterjesztésére tud koncentrálni, még akkor is, amikor inkább korlátozni kellene azokat.